Првомајска со привремен сообраќаен режим

Од:

Заради изведување градежни работи, од вторник ќе се воведе привремен сообраќаен режим на улицата Првомајска

Возилата коишто сообраќаат од Драчево кон центарот на градот ќе се движат по тротоарот, а возилата што сообраќаат од центарот на градот кон Драчево ќе се движат по левата сообраќајна лента.

На оваа делница ќе биде поставена соодветна патна сигнализација. Движењето на пешаците ќе биде обезбедено со ограда.

Овој привремен сообраќаен режим ќе трае два месеца. Градот Скопје апелира до сите учесници во сообраќајот да ја почитуваат поставената патна сигнализација и да ја ограничат брзината на движење.

Би можело да ве интересира

Тројца осомничени за злоупотреби и фалсификувања при регистрација на автомобили во Скопје

А1он

Силниот дожд урна потпорен ѕид во скопска Пинтија

Катерина Павлова-Николовска

ВИДЕО: Силно невреме во делови од земјава, во Тетово поплавени улици

Катерина Павлова-Николовска

Утре во Скопје посебен сообраќаен режим поради посетата на Ана Брнабиќ

На концерт во Скопје петмина приведени, пронајдена дрога

Катерина Павлова-Николовска

Посебен режим на сообраќај утре во Скопје

Leave a Comment

4 + four =