Прв настан од новиот проект на МКЦ за промовирање млади таленти

Од:

Младинскиот културен центар утревечер ќе го организира првиот настан од новиот проект „Сирова култура“, кој го почнува со идеја на младите и талентирани уметници да им отстапи простор и време да ги претстават своите дела.

Еднодневни настани од овој проект ќе има неколку пати годишно, со повик за аплицирање и учество на кандидатите што ќе бидат избрани.

На првиот повик пристигнале 60 апликации, од кои тимот на МКЦ селектирал дваесетина, чии дела ќе може да се видат утревечер од 20 часот во Младинскиот културен центар.

Би можело да ве интересира

Се поставуваат информативни табли за културно-историски споменици во Струмица

Ана Ололовска

„КЦ 750: Турни ме да кинисам“ вечер во МКЦ

Ана Ололовска

Концерт на Интернационалниот младински оркестар „Bisyoc“

„Ноќ на разноличноста“ вечер на „Лето на тетовската култура“

Исмаили: Да се организира две децении Меѓународен саем на книгата во Улцињ значи да се изгради летен културен идентитет на градот

Ана Ололовска

Во Битола отворена изложба на Абориџинска култура

Ана Ололовска