Прв Донаторски кружок во организација на „Конект“

Првиот Донаторски кружок во организација на „Конект“ ќе се одржи денеска во Скопје.

Донаторскиот кружок како модел е познат во светот и го работат многу организации, кои како и „Конект“ се посветени на поттикнување на филантропијата и донирањето во своите земји.

– Луѓето кои ќе бидат дел од Донаторскиот кружок гледаат на своите донации како влог, како инвестиција во заедницата во којашто живеат, инвестиција во подобро утре, а Кружокот им дава можност да ја испланираат донацијата, велат од организацијата „Конект“.

Би можело да ве интересира

„Дрисла“ се враќа на Град Скопје

Ана Ололовска

Коњ колабираше на сред улица во Скопје

Ана Ололовска

Утре привремен сообраќаен режим на дел од „Партизанска“

Ана Ололовска

„Црвена јабука“ в сабота на „Summerland“ во Градски парк

Ана Ололовска

Град Скопје ќе отвори сензорна соба во Радишани

Ана Ололовска

Во четврток петто прскање против комарци во Скопје

Ана Ололовска