„Прв до врв“ – манифестација за Водно и жичницата

Од:

Со манифестацијата „Прв до врв“ денеска Скопјани ќе го одбележат вториот роденден на Жичницата на Водно.

Качувањето на Водно ќе почне во 9 часот пред ОУ „Кочо Рацин“ а велосипедската трка на „Солидарност “ во чест на 50 години од скопскиот земјотрес ќе стартува во 10 часот. Вечерта од 22 часот ќе се одржи голема ноќна забава со диџеи од македонската сцена.

Натпреварувачите ќе добијат сертификат за учество, а најдобрите ќе бидат наградени со пехари и парични награди. Имињата на најбрзите учесници во трките ќе бидат испишани на трајна табла која ќе биде поставена на врвот на Водно.

На доделувањето на наградите на Средно Водно ќе присуствува градоначалникот на Град Скопје, Коце Трајановски.

Манифестацијата ја организираат Градот Скопје и Јавното сообраќајно претпријатие (ЈСП).

Би можело да ве интересира

Посебен сообраќаен режим во Скопје

А1он

Изгаснат пожарот во адвокатската улица во Скопје

А1он

Пожар избувна во стар објект во адвокатската улица во Скопје

А1он

ВИДЕО: Уште една приватна тужба за инвеститорите кои на Водно навлегоа во двор на сосетка

(ВИДЕО) Водњанци на протест: Необезбедена градежна јама – закана за уривање три куќи на Водно

Маја Илиевска-Пачемска

Без вода утре корисници од населбата Маџир Маало

А1он

Leave a Comment

1 × 5 =