Протоколот за едукативните центри денеска на Влада, за игротеките готов до следниот состанок на Комисијата

Од:

Протоколите за работа на едукативните центри ќе бидат разгледани на денешната владина седница, а протоколот за игротеките се очекува да биде готов до следниот состанок на Комисијата за заразни болести.

– Донесени се протоколите за едукативните центри и денеска поминуваат на седница на Влада. Протоколи за функционирање добија и училиштата за деца со посебни потреби со оглед на тоа што анализата покажа дека се работи за мал број на деца во огромни училишни простории, рече Филипче на прес-конференцијата во Владата.

Протоколот за работа на игротеките, како што посочи, се работи во координација со претставници на игротеките.

Би можело да ве интересира

Уште тројца ракометари на Пролет позитивни на коронавирус, вкупно 12 заразени во клубот

Жарко Настоски

641 нов случај на Ковид-19, дванаесет починати лица

Жарко Настоски

ВИДЕО: Инспекторите ќе ги празнат и затвораат кафеаните, Пауновски повикува граѓаните да бидат посвесни

Жарко Настоски

Коцевски: Состојбата со Ковид-19 во Велес и велешко е алармантна

Ана Ололовска

Промовирана македонска иновација – нов вид заштитна маска против Ковид-19

Ана Ололовска

Филипче: Од почеток на ковид кризата, од опозицијата не видовме ништо друго освен опструкции и критики

Ана Ололовска