Протести во 18 часот, се бара оставка на Владата

Од:

Вечерва со почетокот во 18 часот е закажано ново продолжување на протестите кои се одржуваат секој ден. Граѓаните кои излегуваат по улиците на Скопје бараат оставка на цела Влада.

Итна оставка и преземање одговорност на целата Влада

Итно ослободување на сите активисти притворени од 5 мај наваму

Формирање на Влада за демократизација на институциите, се барањата на граѓаните.

Би можело да ве интересира

Голем протест на грчките синдикати во Атина, штрајкуваат и административците и приватниците

Жарко Настоски

ВИДЕО: Инцидент на протестите на ВМРО-ДПМНЕ во Охрид, меѓу активистите и полицијата

Рустеми се согласил да им се намалат казните на осудените за насилствата на протестите за „Монструм“

Кристијан Ландов

ВИДЕО: Убиен демонстрант на собир во Багдад за поддршка на убиените продемократски активисти

Седумнаесет уапсени Палестинци во уште една ноќ протести во Ерусалим

ВИДЕО: „Војна“ на солунските улици, демонстрантите не сакаат полиција на универзитетите

Жарко Настоски

Leave a Comment

six − 3 =