Пронајдено женско тело во водите на Вардар

Од:

Жена на возраст од околу 60-70 години утринава била пронајденa мртва во водите на реката Вардар, во близина на пешачкиот мост кај Железничка станица. Надлежните служби го извлекле телото кое не давало знаци на живот.

Жената не била пријавена за исчезната во МВР и кај неа не бил пронајден никаков документ за лична идентификација и не носела никакви лични работи.

Допрво ќе се утврдува нејзиниот идентитет и причината за смртта.

Би можело да ве интересира

Mакедонец уапсен во Србија заради кражба на документација за производство на муниција

ВИДЕО: Снимен руски историчар како фрла делови од телото на неговата девојка во река

Татјана Ташкова

Ограбени четворица Пакистанци покрај железничката пруга Велес – Скопје

Пронајдени седум мигранти на патот Валандово – Струмица, шест Кубанци се обиделе илегално да ја преминат границата со Грција

Ана Ололовска

Во Куманово пронајдена рачна бомба од Втора светска војна

Ана Ололовска

На ГП „Долно Блаце“ приведен албански државјанин баран од Интерпол

Ана Ололовска