Пронајдено починато лице во Демиркаписко

Од:

Во Полициска станица Неготино синоќа во 18:30 часот било пријавено дека на местото „Селиште“, атар на село Копришница, Демиркаписко, пронајдено било починато машко лице.

Оваа информација за МИА ја потврди Верољуб Додевски, портпарол на СВР Велес.

Увидот на местото на настанот е во тек.

Би можело да ве интересира

ВИДЕО: Скопјанец го бркаа со сатар низ Лептокарија бидејќи се пожалил на високата сметка

Кристијан Ландов

Едно лица загина, тројца се повредени во сообраќајки во Скопје

Ана Ололовска

Скопјанец загина во сообраќајка во близина на Охрид

Ана Ололовска

Се превртел трактор, загинала сопатничката

Ана Ололовска

Туристка од Холандија пронајдена мртва во хотел во Струга

Ана Ололовска

Загина тракторист кај демиркаписка Корешница

Ана Ололовска