Пронајдени се Аниса и Мелиса

Од:

Двете малолетни девојчиња кои беа пријавени за исчезнати завчера вечерта во Скопје, се пронајдени, потврдија извори од МВР за А1он.

„Денеска во 13.30 часот на улицата „Џон Кенеди“, кај продажен објект во паркот, од страна на полициски службеници од Полициска станица Бит Пазар пронајдени се малолетничките М.К.(15) и А.А.(12), за кои на 30.03.2023 во вечерните часови беше пријавено дека се оддалечиле. По документирање на случајот, малолетничките ќе бидат предадени на родителите“, известуваат од МВР.

По девојчињата, 12-годишната Аниса и 15-годишната Мелиса се трагаше од пред два дена, откако родителите на двете малолетни девојчиња ги пријавиле за исчезнати.

Родителите кои го пријавиле случајот во полиција и на социјалните мрежи објавија повик за помош.

Би можело да ве интересира

Скопјанец истепал малолетничка зошто во кино му го удирала седиштето

Катерина Павлова-Николовска

Лажел дека е сопственик на рент а кар фирма, земал гуми од сервис, ништо не платил

(ВИДЕО) Уапсени кумановци и кратовци, криумчари на мигранти: Биле дел од меѓународна група, им земале од 2000 до 4000 евра

Лудуваат на автопат: На Скопје-Тетово возеле со 227 и со 214 километри на час

Возачот кој ја предизвика сообраќајката кај Штип бил во алкохолизирана состојба

Ана Ололовска

Трета жртва во сообраќајката на автопатот Штип-Миладиновци, почина и 37-годишна жена

Катерина Павлова-Николовска