Пронајдена неексплодирана тромблонска мина во атарот на тетовско Долно Седларце

Од:

Во СВР Тетово, вчера Х.И.(42) пријавил дека во атарот на тетовско Долно Седларце, во месноста „Стевчево“, додека бил на лов, во нива забележал неексплодирана тромблонска мина, која била кородирана.

Од МВР денеска соопштија дека бил извршен увид, а мината била подигната и транспортирана од претставник на Дирекцијата за заштита и спасување.

Би можело да ве интересира

Гори земјоделска задруга во тетовска Брвеница, пожарникарите со часови се обидуваат да го скротат огнот

А1он

„Пубоо“ – граѓанска иницијатива за похуман јавен простор во тетовските маала

А1он

Приведени петмина за оруженото разбојништво во стан во Тетово во август

Ана Ололовска

Градоначалничката на Тетово Теута Арифи одликувана со „Орден на Ѕвездата на Италија“

Ана Ололовска

Воспитувачки заразени со коронавирус во тетовска градинка, група деца во изолација

А1он

ОЈО Скопје поднесе обвинение за нанесени телесни повреди при семејно насилство

Ана Ололовска