Пронајдена марихуана во Кочани, двајца приведени

Од:

Полицијата од Кочани вчера околу 21:30 часот ги привела 20-годишниот Џ.С. и 18-годишниот Е.А., двајцата од Кочани, откако при претрес кај нив и во домот на Џ.С., извршен со судска наредба, била пронајдена и одземена марихуана.

Како што информираат од Министерството за внатрешни работи, тие биле приведени во полициска станица и по целосно документирање на случајот против нив ќе биде поднесена соодветна пријава.

Би можело да ве интересира

Кривична пријава за измамник од Скопје, нудел огревни дрва по поволна цена

Ана Ололовска

МВР: Во Кочани приведено лице поради бегство од КПУ Затвор Струмица

Ана Ололовска

Приведен крадец за издржување затворска казна

Ана Ололовска

Радовишанец физички нападнат од раководител на фирма и други лица во Неготино

Ана Ололовска

Приведено лице од Скопје, по распишана централна потерница

Ана Ололовска

ОВР Берово ќе поднесе 15 кривични пријави против две лица од Кочани и Штип

А1он