Пронајдена дрога во тетовско, приведени седуммина

Од:

Полициски службеници на СВР Тетово вчеравечер и ноќеска (5/6 август) во периодот од 23 до 3.30 часот, во непосредна близина на наплатната станица Желино и на подрачјето на тетовско Камењане, лишиле од слобода вкупно седум лица.

dobivaj vesti na viber

При нивен и преглед на возилата во кои се превезувале, “фолксваген голф” и “туран” со тетовски регистерски ознаки и “бмв” со австриски национални ознаки, биле пронајдени кокаин марихуана и дробилка.Лишени од слобода се:Е Т.(22) од тетовски Порој, 21-годишната тетовка Е.С.,Б.Ф.(22), Е.К.(22), Т.Ш.(29) од Тетово ,А.К.(26) од тетовско Камењане и Ј.С.(18) од Австрија.

Седумте лица задржани се во полициска станица и по целосно документирање на случаите ќе им бидат изготвени соодветни поднесоци за “неовластено производство и пуштање во промет на наркотични дроги, психотропни супстанци и прекурсори”, согласно член 215 од Кривичниот законик.

Би можело да ве интересира

Претрес во Виница, пронајдена дрога, приведено едно лице

Претрес во струмичко, пронајден амфетамин, приведено едно лице

Претрес во Скопје, приведен дилер

ВИДЕО: Во Макстил уништени 10 тони дрога, вредноста на црниот пазар би била 26 милиони евра

Катерина Павлова-Николовска

Приведени дилери од Струмица, пронајдени кокаин и марихуана

Пронајдена дрога во тетовско, приведени три лица