Пронајдена дрога во скопско Јурумлери, приведен дилер на кокаин и марихуана

Од:

Пронајдена е дрога во скопско Јурумлери, приведен дилер на кокаин и марихуана, информираат од Министерството за внатрешни работи.

dobivaj vesti na viber

„Денеска (20.01.2022) полициски службеници од Одделот за криминалистичка полиција- Сектор за недозволена трговија со дрога, оружје и опасни материи и СВР Скопје-Единица за недозволена трговија со дрога, по претходно добиена наредба за претрес од Основен кривичен суд Скопје, извршиле претрес во дом на Т.Т. (43) во с.Јурумлери, Скопје.

При претресот е пронајдена марихуана, бела прашкаста материја, дигитална вага и дробилка. Т.Т. откако ќе набавел поголема количина кокаин и марихуана, ја препакувал во помали пакувања и ја продавал. Т.Т. е приведен и по документирање на случајот против него ќе биде поднесена кривична пријава за сторено кривично дело по член 215 од КЗ“, велат од МВР.

Би можело да ве интересира

Кривична пријава за „изработка и употреба на лажна платежна картичка“

Ана Ололовска

Приведена 22-годишна девојка барана по потерница, кај неа пронајдени украдени предмети

Ана Ололовска

Приведен скопјанец баран со потерница за издржување затворска казна

Ана Ололовска

Пронајдено лице кое се оддалечило од домот

Ана Ололовска

Приведен криминалец за издржување казна затвор од осум ипол години

Ана Ололовска

Претрес во Скопје, приведен дилер

Ана Ололовска