Пронајдена дрога во Прилеп, приведено едно лице

Од:

Денеска во 18.20 часот во Прилеп од страна на полициски службеници од СВР Битола, надворешна канцеларија за криминалистички работи при ОВР Прилеп при преглед кај 54-годишниот В.А. од Прилеп била пронајдена бела грутчеста материја, извести МВР.

Лицето е лишено од слобода и по документирање на настанот ќе следува соодветна пријава.

Би можело да ве интересира

Приведени крадци во Струга, одземеното пронајдено

Ана Ололовска

Приведени малолетнички што краделе во Тетово, одземеното вратено на сопственикот

Ана Ололовска

Приведени крадци во Скопје, одземеното вратено на сопственикот

Ана Ололовска

Уапсени нелегални менувачи на пари во Струмица

Ана Ололовска

Приведен крадец во Скопје, фатен на дело

Ана Ололовска

(ВИДЕО) Уапсени кумановци и кратовци, криумчари на мигранти: Биле дел од меѓународна група, им земале од 2000 до 4000 евра