Пронајдена дрога кај две скопјанки

Од:

При претрес на две девојки на улицата „Женевска“ во населбата Тафталиџе, полицијата пронашла дрога.

Како што информираат од МВР, претресот бил извршен во вечерните часови на 23. октомври, а Л.Ј.(21) и Д.М.(22) биле уапсени бидејќи кај нив била пронајдена марихуана и прашкаста материја.

Девојките се приведени во Полициската станица Карпош и по документирање на случајот против нив ќе биде поднесен соодветен поднесок.

Би можело да ве интересира

Во соседна Грција фатени две лица со речиси пет илјади наркотични таблети

А1он

Oвчар жител на село Дорфулија настрада од гром

Ана Ололовска

Нападнат лекар од тетовската Клиничка болница

Ана Ололовска

Притвор за осомничените за киднапирање на државјанка на Италија​ во Охрид

Ана Ололовска

Кавадарчанка удрена од возило по што возачот физички ја нападнал

Ана Ололовска

Кумановец загинал по пад во ископ во каменолом

Ана Ололовска