Пронајден обесен човечки труп во Велешко

Од:

Половина човечки труп во фаза на распаѓање, бил пронајден во велешко по течението на реката Тополка, информираат од полицијата.

Трупот бил обесен на дрво, а долниот дел го немало. Случајот во полиција го пријавил граѓанин кој случајно поминувал по патот и ја видел морбидната слика.

Од полицијата велат дека делот од човечкото тело е предадено на обдукција и допрва ќе се утврдува полот, возраста и идентитетот. Полицијата истражува како настапила смртта.

Би можело да ве интересира

Уапсен 43-годишен жител на Делчево, полицијата дома му нашла марихуана, петарди и куршуми

А1он

Велешанка подведувала 15-годишно девојче, доби кривична пријава за детска проституција

А1он

34-годишен тетовец доби 30 дена притвор, полицајците во долната облека му нашле 45 грама марихуана

А1он

ВИДЕО: Хорор во Бугарија – познат насилник си ја запалил сопругата додека спиела

Горјан Грнчаровски

Српската полиција уапси двајца осомничени за мафијашкото убиство во Белград: еден молчи, другиот негира

А1он

Петмина скопјани грабнале сопственик на „Масерати“ и го терале да им го препише поради долг

А1он

Leave a Comment

sixteen − 14 =