Пронајден мртов маж од Тетово кој живеел под кирија во Гостивар

Од:

Полицијата од Гостивар извести дека вчера во 18.35 часот добила пријава дека во соба од објект каде престојувал под кирија, бил пронајден починат Џ.Б.(59) од Тетово.

Од страна на лекар од Итната медицинска помош била констатирана смрт без видливи траги на насилство.

Извршен бил увид од увидна екипа од ОВР Гостивар, а по наредба на Јавен обвинител телото на починатиот било дадено за обдукција.

Би можело да ве интересира

А1он ги открива фирмите – подизведувачи на „Бехтел и Енка“ за делницата Гостивар-Букојчани

Мртов маж пронајден на улица во Скопје

Горан Наумовски

Гостиварец нападна медицинска екипа и полицајци, па заврши во психијатриска болница

Невреме со пороен дожд во Гостивар, поплавени куќи и улици

Катерина Ѓуровски

Гостиварец ги заклучи вработените во општина Врапчиште и го кршеше инвентарот

Горан Наумовски

Гостиварец допирал по тело малолетно девојче