Продолжува гасењето на пожарот во Беровско

Од:

Поради големиот пожар на месноста помеѓу селата Митрашинци и Будинарци, од страна на ЕЛС Берово поднесено е барање за воздушна подршка, хеликоптер, известува Центарот за управување со кризи.

dobivaj vesti na viber

– Од 05:00 часот утрово, на пожарот помеѓу селата Митрашинци и Будинарци интервенира хеликоптер како и екипи од ШС Малешево и ТППЕ Берово, велат од ЦУК.

Пожарот во атарот на с.Разловци, м.в.Ќурчински колиби, на планината Средна, каде гори сува трева и дабова шума е ставен под контрола и нема опасност од негово проширување. Опожарени се околу 50 хектари, а на терен е екипа на ШС Голак, известува ЦУК.

Би можело да ве интересира

ВИДЕО: 17 лица загинаа во пожар во кинески ресторан

А1он

Се запали автомобил паркиран во гаража во Скопје

А1он

(ВИДЕО) Се запали Кинескиот телеком, кула висока 720 метри: Луѓе бегаат додека запалените остатоци паѓаат околу нив

А1он

Повеќе од илјада евакуирани поради пожар во Франција

(ВИДЕО) Пожар во фабрика за растворувачи во Милано, шестмина повредени

Притвор за маж од Кичево кој поттикнал познаник да запали викендица