Продолжен притворот на поранешниот директор на СОЗР

Од:

Продолжен му е притворот за уште 30 дена на поранешниот директор на Службата за општи и заеднички работи на Владата, Васе Доневски, потврдија за МИА од Кривичниот суд Скопје.

dobivaj vesti na viber

Притворот е продолжен по предлог на Обвинителството за организиран криминал по истекот на првичните 30 дена притвор.

Доневски беше уапсен на 15 март под сомнение за злоупотреба на службената положба. Истрагата за овој случај ја отвори Управата за финансиска полиција, а осомничен е и тогашниот управител на компанијата Секјуриком.

Би можело да ве интересира

СОЗР: ВМРО-ДПМНЕ манипулира, одговорно набавуваме и не повеќе од потребното

Ана Ололовска

Иванов побара средства за канцеларии за неговиот иден кабинет

Ана Ололовска

„Ги поминаа границите“ – директорот на СОЗР во Владата им забрани Фејсбук на вработените

Ана Ололовска

Референт во СОЗР бесправно дал девет сим картички со што го оштетил буџетот за два милиони денари

Ана Ололовска

ВМРО-ДПМНЕ: Случајот со поранешниот директор на СЗОР обид за дефокусирање од антидржавните политики

Ана Ололовска

ВИДЕО: Објавени снимки од апсењето на ексдиректорот на СОЗР, Васе Доневски

Ана Ололовска