Приведено момче кое украло електричен тротинет од скопјанка

Од:

Од Министерството за внатрешни работи информираат дека е првиедено 19 годишно момче од Скопје кое украло електричен тротинет.

„На 25.11.2021 во Скопје, полициски службеници од СВР Скопје го лишиле од слобода Ш.Љ.(19) од Скопје. Тој се сомничи дека одзел електричен тротинет од Р.Л.(49) од Скопје. Одземениот тротинет бил пронајден и вратен на сопственичката. Тој бил приведен во полициска станица и по целосно докумнетирање на случајот против него ќе биде поднесена соодветна пријава“, велат од МВР.

Би можело да ве интересира

Приведен крадец во скопски Чаир, расчистени неколку кривични дела

А1он

Приведени крадци од Штип, украденото вратено на сопственикот

Ана Ололовска

Приведен разбојник во Скопје

Ана Ололовска

Жена нападната во Чаир

А1он

Осум санкции за непрописно вградени фолии и користење на таканаречени флешери

А1он

Изречени 65 казни за непрописно престигнување

А1он