Приведено лице за издржување на затворска казна

Од:

На 9.9.2022 во 14.30 часот на подрачјето на Кисела Вода, полициски службеници од Единицата за внатрешни работи-Одделение за криминалистички работи Кисела Вода го лишиле од слобода Б.А.(30) од Скопје.

dobivaj vesti na viber

Тој се барал по наредба од Основен суд Скопје 1 за издржување казна затвор за сторено кривично дело и ќе биде спроведен до надлежната казнено-поправна установа за издржување на казната.

Би можело да ве интересира

ОН: Австралија мора да ја укине мерката задолжителен притворот за имигрантите, особено притворањето деца

Притворен велешанец кој при претрес нападнал полицаец

Лишен од слобода дилер од тетовско

Претрес во струмичко, пронајдена дрога

Приведен крадец осуден на 20 години казна затвор

Приведен дилер на дрога по распишана централна потерница за издржување на казна затвор од 3 години