Приведено лице од Радовиш поради дрога

Од:

Полициски службеници од Одделот за криминалистичка полиција – Сектор за недозволена трговија со дрога оружје и опасни материи во координација со ОВР Радовиш, вчера го лишиле од слобода В.Х.(31) од Радовиш.

При претрес во неговиот дом во Радовиш, извршен со судска наредба, полициски службеници пронашле и одзеле околу 300 грама марихуана.

Тој бил приведен во полициска станица и по целосно документирање на случајот против него ќе биде поднесена кривична пријава по член 215 од Кривичниот законик.

Би можело да ве интересира

Отворена истрага против турски државјанин за пронајдени 110 килограми хашиш во неговиот автомобил

Ана Ололовска

ВИДЕО: Пресечен меѓународен транспорт на дрога во Охрид, пронајдени околу 100 килограми хашиш

Ана Ололовска

Кривична пријава за кичевец поради „овозможување употреба на наркотични дроги“

Ана Ололовска

Приведени четворица дилери, пронајдена дрога во Гевгелија

Ана Ололовска

Во Кичево приведен дилер на дрога што избегал од прилепскиот затвор

Жарко Настоски

Претрес во Бутел, приведен дилер на дрога

Ана Ололовска