Приведено лице од Љуботен, осудено на казна затвор

Од:

Денеска околу 13.30 часот на Љуботенски пат од страна на Секторот за меѓународна полициска соработка – Одделение за потраги во содејство со Единицата за интервентна полиција лишен е од слобода А.М.(40) од с.Љуботен.

Тој се барал со судска наредба за издржување казна затвор во времетраење од една година за сторено кривично дело „недозволено изработување, држење и тргување со оружје или распрскувачки материи“, по член 396 од Кривичниот законик.

Лицето е предадено во Полициска станица Чаир за понатамошна постапка по што ќе биде спроведено во казнено-поправна установа.

Би можело да ве интересира

Приведени три лица во дебарско, затекнати при незаконит лов

А1он

Спречено филмско бегство од затворот во Риека

Тројца изнесени со лисици, дел не се појавиле на работа – апсења за скандалот Онкологија

Анита Петровска Рајковиќ

Уапсен поранешниот директор на Онкологија Нино Васев

Орце Костов

Советник во Шуто Оризари од Алијансата за Албанците дел од криминалната група на Шеваљ Муареми

Струмичанец нападнал и ограбил сограѓанин

А1он