Приведено лице од Грчец за издржување на затворска казна во времетраење од три години

Од:

На 27.05.2022 во 19.20 часот полициски службеници од Единицата за интервентна полиција при СВР Скопје во с.Грчец, скопско, го лишиле од слобода Р.Н.(32). Тој се барал по судска наредба од Основен суд Скопје 1 за издржување на затворска казна во времетраење од три години.

Р.Н. бил спроведен во Казнено-поправна установа Затвор Скопје за издржување на затворската казна.

Би можело да ве интересира

Во Скопје „исчезнаа“ работници од Непал

Горан Наумовски

Кривична пријава за „предизвикување општа опасност“ против полициски служеник во Струмица

Предраг Петровиќ

(ВИДЕО) Во Германија: Полиција влезе во училишна зградата, учениците затворени во училниците

Горан Наумовски

Запалено возило на скопјанец

Предраг Петровиќ

Мистерија во Германија: Морничава сцена на игралиште, пронајден крвав фустан на девојче

Предраг Петровиќ

Грција воведе жестоки сообраќајни казни: 1500 евра за пушење во возилото доколку во него има дете под 12 години

Орце Костов