Приведени разбојници на подрачје на Бит Пазар

Од:

Вчера, околу 18 часот на подрачје на Бит Пазар од полициски службеници од Единицата за интервентна полиција при СВР Скопје лишени од слобода се 23-годишниот Е.Д. и 22-годишната Џ.И., женско лице, двајцата од Скопје затоа што во 15.56 часот во СВР Скопје 26-годишниот Р.Б. од Скопје пријавил дека на кејот на реката Вардар, кај МТВ, му одзеле пари и му нанеле повреда со остар предмет, извести МВР.

dobivaj vesti na viber

– По извршениот претрес кај пријавените пронајден е нож и пари, соопшти МВР.

По целосно документирање на случајот ќе биде поднесен соодветен поднесок.

Би можело да ве интересира

Германскиот претседател доаѓа во Скопје, два дена посебен режим на сообраќај

Измамник прави „пепел“ низ Скопје: Лажниот Дејан сотре десетици угостители

Кристијан Ландов

Лишени од слобода крадци во Скопје, одземеното вратено на оштетениот

Ана Ололовска

Пронајдени дрога и пиштол, лишен од слобода дилер

Ана Ололовска

Приведен дилер, пронајдена дрога во Скопје

Ана Ололовска

Приведени крадци фатени на дело во Скопје

Ана Ололовска