Приведени крадци фатени на дело

Од:

Вчера попладне околу 18,30 часот на улицата „Воденска“ во Скопје полициски службеници од Единицата за интервентна полиција ги затекнале при извршување кривично дело тешка кражба 24-годишниот Р.А. и 20-годишниот А.И. од Скопје и кај нив биле пронајдени предмети поврзани со кривичното дело, информира МВР.

dobivaj vesti na viber

Лицата се приведени и против нив ќе биде поднесена соодветна пријава.

Би можело да ве интересира

МВР: Комплетно ја поддржуваме слободата на говорот и таквата пракса продолжува и во иднина

А1он

ВИДЕО: Спасовски и Брнз на оперативно-тактичка вежба на МВР и амбасада на САД

Ана Ололовска

Kривична пријава за „Поднесување лажни докази” и „Злоупотреба на службена положба и овластување“

Ана Ололовска

Пронајдена дрога во Тетово, приведено едно лице

Ана Ололовска

Кривична пријава против 43-годишна жена од Кочани за лихварство

Ана Ололовска

Приведени тројца разбојници, одземеното вратено кај сопственикот

Ана Ололовска