Приведени крадци фатени на дело во Скопје

Од:

Денеска, во 14.10 часот во круг на фабрика на улицата „Владимир Полежановски“ во Скопје од полициски службеници од СВР Скопје лишени од слобода се 31-годишниот Е.А. и 43-годишниот С.А., двајцата од Скопје, извести МВР.

– Тие биле фатени на дело како во патничко моторно возило „поло“ со гостиварски регистарски ознаки го товараат украденото. По документирање на случајот ќе биде поднесен соодветен поднесок, соопшти МВР.

Би можело да ве интересира

Жена од Кичево на државно земјиште неовластено изградила објект од 180 м2

Ана Ололовска

Приведен скопјанец кој се сомничи за физички напад

Ана Ололовска

Извлечен брачен пар кој со возило заглавил во снежните наноси во крушевско

Катерина Павлова-Николовска

ВИДЕО: Бугарски пратеник во живо пренесуваше како се бутка со македонската полиција

Анита Петровска Рајковиќ

(ФОТО) Кражба во Аеродром – им ги украле влезните врати на станарите од неколку згради

Приведени крадци од Тетово

Ана Ололовска