Приведени две лица во беровско поради нелегална сеча на букови стебла

Од:

Во атар на Берово, на место викано „Шуманов Чукар“, денеска на пладне полицијата ги затекнала Д.В. и М.В. од село Ратево, беровско, при нелегална сеча на букови стебла.

Како што информираат од Министерството за внатрешни работи, за настанот бил известен Јавен обвинител и по целосно документирање на случајот против нив ќе биде поднесена соодветна пријава.

Би можело да ве интересира

Кривична пријава за измамник од Скопје, нудел огревни дрва по поволна цена

Ана Ололовска

МВР: Во Кочани приведено лице поради бегство од КПУ Затвор Струмица

Ана Ололовска

Приведен крадец за издржување затворска казна

Ана Ололовска

Радовишанец физички нападнат од раководител на фирма и други лица во Неготино

Ана Ололовска

Приведено лице од Скопје, по распишана централна потерница

Ана Ололовска

ОВР Берово ќе поднесе 15 кривични пријави против две лица од Кочани и Штип

А1он