Приведени две лица при обид да пренесат марихуана во Грција

Од:

Полицијата на граничниот премин Стар Дојран уапси две лица кои со товарно возило марка „Ман“ се обиделе да пренесат марихуана од земјава во Грција.

Како што соопшти МВР, возачот на камионот Е.М. и неговиот сопатник Е.Х., и двајцата од гостиварското село Долна Бањица, имале намера да преминат од Република Северна Македонија во Грција, преку граничниот премин Стар Дојран.

При претрес на возилото полицијата во него пронашла 20 кеси со марихуана.

Лицата се приведени во полициска станица и против нив ќе биде поднесена соодветна пријава.

Би можело да ве интересира

Истражна постапка против скопјанец за марихуана, се бара мерка притвор

Ана Ололовска

Спасовски сигурен за битката за уште еден мандат

Ана Ололовска

МВР работи на расчистување на случајот со пукањето во Палас, Спасовски бара поголема одговорност од обвинителството

Ана Ололовска

ВИДЕО: Над четвртина од вработените во МВР се жени, но се уште има разлики во систематизациската застапеност

Ана Ололовска

Суд во Солун ослободи македонски државјанин уапсен под сомнение за трговија со дрога

Ана Ололовска

Спасовски: Само добро опремена полиција може да гарантира безбедност на границите

Ана Ололовска