Приведени двајца тетовци, еден баран со потерница за издржување затвор, а друг за уцена

Од:

Полицијата вчера приведе двајца тетовци, еден баран со потерница за издржување затворска казна, а друг за сторено кривично дело „уцена“.

Како што соопшти МВР, Т.Г. (60) е приведен пред угостителски објект, во 11:45 часот, врз основа на издадена судска наредба, по што е спроведен во Казнено – поправната установа Затвор – Тетово за издржување на казната.

А.И. (32) од село Пирок, пак, е приведен во 13:30 часот откако триесет и двегодишна жителка на ова село го пријавила случајот. Таа во пријавата поднесена на 19 ноември околу 21 часот посочила дека А.И. ја уценувал преку Фејсбук – ако не му даде пари, ќе објави нејзини компромитирачки фотографии. А.И. е приведен во полициска станица и по целосно документирање на случајот, против него ќе биде поднесен соодветен поднесок.

Би можело да ве интересира

Од 50 на 97 се искачи бројот на приведени илегалци кои работеле како градежници кај Стара железничка

Приведени 50 странски градежници, работеле непријавени кај Стара железничка

Ана Ололовска

Затворен угостителски објект во Гостиварско поради непочитување на работното време

Ана Ололовска

Приведени двајца скопјани, пронајдени шест мигранти во возило

Ана Ололовска

Приведен скопјанец, пронајдено оружје

Ана Ололовска

Обвинителството се жали на условната казна за Зоран Ѓорѓевски