Приведени двајца скопјани осомничени за продажба на марихуана

Од:

Секторот за внатрешни работи Скопје – Единица за недозволена трговија до Основното јавно обвинителство Скопје поднесе кривичнa пријавa против М.Д.(39) и И.К.(35), двајцата од Скопје, осомничени дека сториле кривично дело „неовластено производство и пуштање во промет наркотични дроги, психотропни супстанци и прекурсори“.

На 17.06.2019 година, врз основа на судска наредба, соопшти денеска МВР, извршен е претрес на дом и други простории кај М.Д., при што била пронајдена и одземена марихуана. Истиот ден околу 21 часот на ул.„Ѓорѓи Капчев“ полициски службеници извршиле претрес кај И.К., при што пронашле и одзеле марихуана и други предмети.

Двајцата пријавени се приведени во полициска станица.

Би можело да ве интересира

Отворена истрага за 22-годишен скопјанец кај кого е пронајден еден килограм марихуана

Ана Ололовска

Притвор за двајца албански државјани кои пренесуваа дрога

Ана Ололовска

На преминот „Богородица“ запленети 51 килограм марихуана

Ана Ололовска

ОЈО Скопје отвори истрага против скопјанец за недозволено поседување оружје и марихуана

Ана Ололовска

На преминот „Богородица“ откриени 50 килограми марихуана кај албански државјани

А1он

Полициска акција во „Интермецо“, се апселе наркодилери

А1он