Приведени двајца крадци во Кавадарци, одземеното вратено на сопственикот

Од:

Вчера во Кавадарци, полициски службеници од ОВР Кавадарци ги лишиле од слобода 35-годишниот П.Б. и 36-годишниот Г.Д. од Кавадарци, извести МВР.

dobivaj vesti na viber

– Тие се сомничат дека на 19.07.2022 извршиле кривично дело „кражба“ од патничко возило во Кавадарци, соопшти МВР.

Одземените предмети биле пронајдени и вратени на сопственикот, а по целосно документирање на случајот против нив ќе биде поднесена соодветна пријава.

Би можело да ве интересира

Србинка ограбила маркет во Куманово

Кумановец и малолетна скопјанка сакале да украдат автомобил

Уапсен крадец од Прилеп, одземеното вратено на сопствениците

Двајца битолчани краделе бакарни цевки во струшката „Специјална болница за нефрологија“

Скопјанец затекнал крадец во неговиот дом, на крадецот му испаднал дел од украдените предмети

Горан Наумовски

Банкарски службеник од Тетово украл 10.000 евра од туѓа сметка

Горан Наумовски