Приведени двајца кичевци кај кои е пронајдена марихуана и кокаин

Од:

Коакаин, мариуана и кушршуми вчера беа пронајдени во домовите на двајца кичевци. Двацата се приведени и заработија кривична пријава.

Како што информира портпаролот на СВР-охрид Стефан Димоски, вчера по претходна негова согласност, полициски службеници од ОВР Кичево, извршиле претрес во домот на И.З.58- годишен од Кичево, при што биле пронајдеби и одземени 43 куршуми од засега непознат калибар и 355 семки од марихуана. Тој е приведен и против него ќе биде поднесена соодветна пријава.

-Вчера, при извршена контрола на ул.„11 Септември“ во Кичево, полициски службеници пронајдоа и одзедоа кокаин. Во врска со овој настан, приведен и лишен од слобода е А.К.24- годишен од Кичево, соопшти Димоски.

По целосно документирање на настанот, против него ќе биде поднесена кривична пријава.

Би можело да ве интересира

Кај жител на Илинден пронајдени марихуана и амфетамин

Ана Ололовска

Банди маскираат деца како работници за да продаваат дрога во Британија

А1он

Кривична пријава против кумановец за шверц на наркотични дроги

Ана Ололовска

Служба на ОН: Карантинските мерки предизвикаа поскапување на наркотиците

Ана Ололовска

Скопјанец обвинет за трговија со марихуана

Ана Ололовска

Кај скопјанец за време на полицискиот час пронајдена марихуана

Ана Ололовска