Приведени двајца дилери, запленета марихуана

Од:

На регионалниот пат Негорци -Прдејци вчера околу 17:30 часот од страна на полициски службеници од Одделот за криминалистичка полиција – Сектор за недозволена трговија со дрога оружје и опасни материи во соработка со ОВР Гевгелија, лишени се од слобода Џ.С.(29) од Гевгелија и Ф.Н.(34) од Скопје.

Како што информира МВР, Џ.С.бил затекнат како предава поголемо пакување марихуана на Ф.Н., кој чекал паркиран до патот во своето патничко возило „пасат“, со скопски регистарски ознаки. При обидот да биде лишен од слобода Џ.С. се обидел да избега, но бил фатен и кај него било пронајдено пакувањето марихуана во количина од еден килограм. Полициски службеници го лишиле од слобода и Ф.Н..

На лице место е извршен увид од страна на криминалистичка техника при ОВР Гевгелија, а двете лица се приведени во полициска станица. Известен е јавен обвинител од ОЈО Гевгелија и по документирање на случајот против нив ќе биде поднесена кривична пријава за извршено кривично дело по член 215 од Кривичниот законик

Би можело да ве интересира

Кривична против двајца од Кочани за „повреда на слободата на определување на гласачите”

Ана Ололовска

Кривична пријава за поткуп за гласови во Делчево

Ана Ололовска

Апсење за поткуп во Лозово, се давале до 100 евра за глас за независен кандидат

Кристијан Ландов

Кривична пријава за жител на Отишани за узурпација на државно земјиште

А1он

Четворица Албанци и двајца Македонци приведени, шверцувале дрога вредна 200 илјади евра

А1он

Поради навреда на службено лице и омалoважување државен орган, повикан во полициска станица

Ана Ололовска