Приведени двајца дилери во Штип

Од:

Полициски службеници денеска привеле двајца штипјани, откако кај нив е пронајдена марихуана, соопшти Министерството за внатрешни работи.

– Утрово, во 03:00 часот, полициски службеници од Полициската станица Штип ги лишиле од слобода Т.Г.(20) и Ј.П.(21), двајцата од Штип, затоа што кај нив била пронајдена и одземена марихуана, посочуваат од МВР.

По целосно документирање на случајот против нив ќе бидат поднесени соодветни поднесоци

Би можело да ве интересира

Приведена е жена која се барала со потерница за 12 години затворска казна

А1он

Прекршочни пријави за лажно повикување полиција – казни од 100 до 400 еврa

Ана Ололовска

Приведен крадец во Гостивар

Ана Ололовска

Приведено лице од Скопје барано со потерница

Ана Ололовска

Приведен крадец од Скопје

Ана Ололовска

МВР: Запленета дрога во вредност од околу 200.000 евра, пресечен меѓународен транспорт од Албанија за Грција

Ана Ололовска