Приведени дрвокрадци во ресенско

Од:

На 30 септември, петок од полициски службеници на Регионалниот центар за гранични работи Југ во соработка со Шумска полиција од Ресен во реонот на Полициска станица Маркова нога лишени од слобода се 36-годишниот И.К. од село Аравати, ресенско и 69-годишниот И.М. од истото село, поради основано сомнение дека вршеле нелегална сеча на дрва во близина на Арвати при што запленети се дрва и две моторни пили, извести МВР.

dobivaj vesti na viber

По целосно документирање на случајот ќе биде поднесен соодветен поднесок.

Би можело да ве интересира

Германскиот претседател доаѓа во Скопје, два дена посебен режим на сообраќај

Измамник прави „пепел“ низ Скопје: Лажниот Дејан сотре десетици угостители

Кристијан Ландов

Лишени од слобода крадци во Скопје, одземеното вратено на оштетениот

Ана Ололовска

Пронајдени дрога и пиштол, лишен од слобода дилер

Ана Ололовска

Приведен дилер, пронајдена дрога во Скопје

Ана Ололовска

Приведени крадци фатени на дело во Скопје

Ана Ололовска