Приведени дилери во Свети Николе

Од:

Полициски службеници од Полициската станица Свети Николе утрово во 01.35 часот во Свети Николе, ги лишиле од слобода М.Ј.(21) од кочанското село Тркање и М.З.(21) од Кочани затоа што кај нив била пронајдена марихуана.

МВР соопшти дека по целосно документирање на случајот против нив ќе биде поднесен соодветен поднесок.

Би можело да ве интересира

Приведени двајца дилери во Штип

А1он

Македонската и германската полиција запленија марихуана вредна над 100.000 евра

Кривични пријави за две лица кои приложиле лажни ПЦР тестови на Скопскиот аеродром

А1он

Притворена дебарчанка која го тепала своето дете и го терала да питачи во Струга

А1он

Кривична пријава за кочанчанец кој го терал своето дете да краде

А1он

Расчистена кражба во Скопје, приведено едно лице

А1он