Приведени четворица дилери, пронајдена дрога во Гевгелија

Од:

Екипи од Одделот за криминалистичка полиција – Сектор за недозволена трговија со дрога, оружје и опасни материи и ОВР Гевгелија вчера приведоа четири лица и пронајдоа околу четири килограми марихуана, 20 стебла канабис, метамфетамин, лабораторија за производство на масло од канабис.

Како што соопшти денеска МВР, околу 16 часот на место викано железнички мост е пронајдена марихуана кај М.Л. (41) и Е.П. (32), кои биле со возило „пежо“. Лицата се приведени, а потоа е извршен претрес на имот на периферијата на Гевгелија, кај Е.С. (44) и Љ.П. (46), од кои М.Л. и Е. П. ја купиле марихуаната.

При претресот се пронајдени 20 стебла канабис, поголем број на цветни завршетоци од марихуана, остатоци од стебла канабис…Пронајдено е околу четири килограми марихуана, метамфетамин, како и масло канабис, како и лабараторија за производство на масло од канабис.

Лицата се приведени и против нив ќе биде поднесена соодветна пријава.

Би можело да ве интересира

Обвинение за татко и син – дилери на кокаин

Катерина Павлова-Николовска

Запленета дрога кај затвореник во Затвор-Струга

Ана Ололовска

Запленета дрога, приведен дилер во Скопје

Ана Ололовска

ОЈО побара притвор за дилер кој криел дрога во своето возило

Ана Ололовска

Полицијата во Битола приведе дилер и заплени екстази, амфетамин и марихуана

Ана Ололовска

Запленети амфетамин и марихуана, приведен дилер

Ана Ололовска