Приведена е жена која се барала со потерница за 12 години затворска казна

Од:

Од Министерството за внатрешни работи информираат дека е приведено лице барано со потерница за издржување 12-годишна затворска казна.

„Денеска ( 21.10.2021) во 16:30 часот од страна на полициски службеници од ЕВР Ѓорче Петров, пред трговски центар во Гостивар лишена од слобода е С.Р. (42) од с.Чајлане -Скопје која се барала со потерница од Основен кривичен суд за издржување казна затвор во траење од 12 година.Лицето ќе биде предадено на КПУ -Идризово“, се наведува во соопштението од МВР.

Би можело да ве интересира

Кривична пријава за директорот на Музејот на албанската азбука во Битола поради злоупотреба на службена положба и овластување

А1он

Кривична пријава за непочитување изолација и напад на вработен во обложувалница

Ана Ололовска

Во Дебар помеѓу складиран градежен материјал пронајдено оружје, муниција и марихуана

Ана Ололовска

Приведени двајца лихвари од Штип

Ана Ололовска

Приведенo лице од Скопско поради истрага за неовластено поседување оружје

Ана Ололовска

Приведен скопјанец по распишана централна потерница

Ана Ололовска