Приведен вевчанец за издржување затворска казна

Од:

Полициски службеници од Полициското одделение Велешта вчера во 12:30 часот на локалниот пат село Вевчани – село Октиси, струшко, врз основа на судска наредба, го лишиле од слобода и привеле С.П.(42) од Вевчани за издржување казна затвор од 11 месеци.

dobivaj vesti na viber

МВР соопшти дека тој бил спроведен во казнено-поравниот дом Теферич – Струга.

Би можело да ве интересира

МВР заплени дрога во вредност од околу 800.000 евра, приведени 5 лица

Горан Наумовски

Годинава, атрактивни содржини и учесници на Балканскиот поетски камп за млади “Ванчо Николески”

Бебе киднапирано во ГТЦ, со такси однесено во Ѓорче Петров

Кристијан Ландов

Претрес во Пехчево, пронајдени дрога и пиротехника

Ана Ололовска

Приведени две лица во Битола поради предизвикување општа опасност

Ана Ололовска

Приведени крадци во Битола, одземеното вратено на сопственикот

Ана Ололовска