Приведен тетовец кој сторил десетина измами

Од:

Приведен е тетовец кој сторил десетина измами, информираат од Министерството за внатрешни работи.

„Полициски службеници на СВР Тетово-Одделение за внатрешни работи Гостивар денеска (10 март) околу 14 часот и 30 минути, во близина на крстосницата на улиците “Иво Лола Рибар” и “Благоја Тоска” во Тетово, го лишиле од слобода 35-годишниот тетовец Ш.Ш, поради сомнение дека извршил десетина различни измами на тетовско-гостиварското подрачје, во периодот од септември минатата до март оваа година, кривично дело казниво по член 247 од Кривичниот законик.

Тој е задржан во Полициската станица Тетово за натамошна постапка и по целосно расчистување и документирање на случаите ќе му биде изготвен соодветен поднесок“, велат од МВР.

Би можело да ве интересира

Приведено лице за доиздржување на затворска казна

Ана Ололовска

Приведен скопјанец за издржување затворска казна

Ана Ололовска

Приведено лице од Скопје за издржување затворска казна

Ана Ололовска

Приведен криминалец баран со потерница за казна затвор од три години

А1он

Претрес во Неготино, пронајдени стебла канабис, приведено едно лице

А1он

Полицијата работи, но за пет убиства од минатите три години во Скопје сторителите не се откриени

Кристијан Ландов