Приведен струмичанец бегалец од затворот Идризово

Од:

Полициски службеници од Полициска станица Струмица ноќеска десет минути по полноќ на улица „Ѓорги Василев“ во Струмица го лишиле од слобода И.У. (32) од Струмица, за кого била распишана потерница поради бегство од затвор.

– Во 3.30 часот лицето е предадено во Затвор Идризово за доиздржување на затворската казна, на која бил осуден поради повеќе сторени кривични дела, соопшти МВР.

Би можело да ве интересира

Од 50 на 97 се искачи бројот на приведени илегалци кои работеле како градежници кај Стара железничка

Приведени 50 странски градежници, работеле непријавени кај Стара железничка

Ана Ололовска

Затворен угостителски објект во Гостиварско поради непочитување на работното време

Ана Ололовска

Приведени двајца скопјани, пронајдени шест мигранти во возило

Ана Ололовска

Приведен скопјанец, пронајдено оружје

Ана Ололовска

Обвинителството се жали на условната казна за Зоран Ѓорѓевски