Приведен скопјанец за издржување зaтворска казна

Од:

Полициски службеници денеска лишиле од слобода скопјанец за издржување казна затвор од две години за сторено кривично дело „тешка кражба“, информира Минисерството за внатршни работи.

– Денеска околу 11:40 часот на ул.„Македонија“ во Скопје, полициски службеници од Оперативен тим Потраги, по распишана потерница од Основен суд Скопје 1, го лишиле од слобода А.Ф.(25) од Скопје за издржување казна затвор од две години за сторено кривично дело по член 236 од Кривичниот законик – „тешка кражба“, посочуваат од МВР.

Лицето ќе биде предадено на казнено поправна установа.

Би можело да ве интересира

Кривична против двајца од Кочани за „повреда на слободата на определување на гласачите”

Ана Ололовска

Кривична пријава за поткуп за гласови во Делчево

Ана Ололовска

Апсење за поткуп во Лозово, се давале до 100 евра за глас за независен кандидат

Кристијан Ландов

Кривична пријава за жител на Отишани за узурпација на државно земјиште

А1он

Четворица Албанци и двајца Македонци приведени, шверцувале дрога вредна 200 илјади евра

А1он

Поради навреда на службено лице и омалoважување државен орган, повикан во полициска станица

Ана Ололовска