Приведен скопјанец, во неговиот „мерцедес“ пронајдени тројца Кубанци

Од:

На автопатот Скопје-Гевгелија, кај наплатна станица Градско синоќа во 19.30 часот, полициски службеници од Полициска станица за граничен надзор „Михајлово“ го лишиле од слобода Б.П.(67) од Скопје.

– При контрола во возилото „мерцедес“ со скопски регистарски ознаки, кое го управувал, биле пронајдени Р.В.Ј.(25), Р.В.О.(22) и Х.М.В.А.(42), сите од Куба, кои илегално влегле во државата, соопштија денеска од МВР.

Сите биле приведени и по целосно документирање на случајот ќе им биде поднесена соодветна пријава.

Би можело да ве интересира

Жител на Гостивар обвинет за тешки дела против општата сигурност – со воздушна пушка пукал во другар

Ана Ололовска

ВИДЕО: 45-годишна жена го загуби животот во сообраќајка на автопатот Скопје-Тетово

Ана Ололовска

Осумдесетитригодишна делчевка пронајдена мртва

А1он

Судир на четири возила причина за смртниот случај во вчерашната сообраќајка на автопатот Скопје- Тетово

А1он

Унгарија предупредува на зголемена миграција преку Западен Балкан

А1он

Утврден идентитетот на загинатиот и повредените во сообраќајката на автопатот Скопје-Тетово

А1он