Приведен скопјанец баран со потерница

Од:

Полициски службеници од Оперативен тим за потраги при СВР Скопје, на подрачјето на Бит Пазар вчера го лишија од слобода С.Ш.(36) од Скопје, кој бил баран со потерница.

Како што информираат од МВР, за него била распишана централна потерница по наредба од Основен суд Скопје 1 за издржување на казна затвор за сторено кривично дело од чл.418 б ст.2 во врска со чл.22 од Кривичниот законик.

С.Ш. ќе биде спроведен во казнено-поправна установа за издржување на казната.

Би можело да ве интересира

Кривична пријава за директорот на Музејот на албанската азбука во Битола поради злоупотреба на службена положба и овластување

А1он

Кривична пријава за непочитување изолација и напад на вработен во обложувалница

Ана Ололовска

Во Дебар помеѓу складиран градежен материјал пронајдено оружје, муниција и марихуана

Ана Ололовска

Приведени двајца лихвари од Штип

Ана Ололовска

Приведенo лице од Скопско поради истрага за неовластено поседување оружје

Ана Ололовска

Приведен скопјанец по распишана централна потерница

Ана Ололовска