Приведен Русин кој возел камион со 2,44 промили алкохол

Од:

На патот Прилеп-Кавадарци полицијата попладнево привела возач на камион кој управувал со возилото под дејство на алкохол. Рускиот државјанин имал 2,44 промили алкохол во крвта. Веднаш ќе биде изведен пред надлежен судија.

„Вечерва (02.12.2020) околу 17:45 часот полициски службеници од мобилната сообраќајна единица на МВР на патот Прилеп-Кавадарци го приведоа Е.В.Б (49) од Русија, кој управувал товарно моторно возило “волво” со руски регистерски таблички под дејство на алкохол.

Приведениот по брза постапка ќе биде изведен пред надлежен судија, стои во информацијата од МВР.

Би можело да ве интересира

Вчера 19 скопнјани возеле под дејство на алкохол

Охриѓанец возeл автомобил со 4.07 промили на алкохол во крвта

Пак пропадна камион во фонтаната на плоштад „Македонија“

Ландов

Во Ченто камион удри во пешак

Скопјанец возел автомобил со 4.14 промили алкохол во крвта

Горан Наумовски

Полицијата за четири часа во Штип откри дваесетина неисправни камиони

Горан Наумовски