Приведен разбојник во Скопје

Од:

Вчера вечер, во 17.50 часот од полициски службеници од Единица за внатрешни работи – Одделение за криминалистички работи Кисела Вода бил лишен од слобода 33-годишниот Д.К. од Скопје, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „разбојништво“ истиот ден околу 10.15 часот на подрачјето на Кисела Вода, информира МВР.

dobivaj vesti na viber

По целосното документирање на случајот против Д.К. ќе следи соодветен поднесок.

Би можело да ве интересира

Приведен скопјанец баран со потерница за издржување затворска казна

Ана Ололовска

Пронајдено лице кое се оддалечило од домот

Ана Ололовска

Приведен криминалец за издржување казна затвор од осум ипол години

Ана Ололовска

Претрес во Скопје, приведен дилер

Ана Ололовска

Пронајдена дрога во Тетово, приведени две лица

Ана Ололовска

Расчистено разбојништво во Радовиш, приведени разбојниците

Ана Ололовска