Приведен разбојник од Штип за издржување казна затвор од три години

Од:

Денеска (01.11.2022) во 3.45 часот на место викано „Елките“ во Штип, полициски службеници од Оперативен тим потраги при СВР Скопје го лишиле од слобода М.Д.(27) од Штип.

Тој бил баран по централна потерница по наредба на Основен суд Штип за издржување казна затвор од три години за сторено кривично дело „разбојништво“.

Лицето ќе биде спроведено во надлежна казнено – поправна установа за издржување на казната.

Би можело да ве интересира

Полицијата уапси крадец кој нападнал пензионер

Штипјанка во самоодбрана со нож го повредила вонбрачниот партнер

Горан Наумовски

Полицијата за четири часа во Штип откри дваесетина неисправни камиони

Горан Наумовски

„Десет лопати за девет години“ – граѓанска акција за вечната изградба на клиничкиот центар во Штип

Приведен разбојник на автобуска станица во Виница

Приведен разбојник во Велес