Приведен разбојник на автобуска станица во Виница

Од:

На 29.8.2022 во 4 часот на автобуската станица во Виница, полициски службеници од Полициската станица Виница го лишиле од слобода А.Х.(27) од Виница затоа што околу 1 часот во Виница физички ја нападнал С.Р.(19) од Виница и ѝ одзел личен предмет.

Тој бил приведен во полициска станица и по целосно документирање на случајот против него ќе биде поднесен соодветен поднесок.

Би можело да ве интересира

МВР: 38-годишен маж од Виница починал во двор на познаник

Отстранета опасност од истечен хлор во филтер станица во Виница

Горан Наумовски

Разбојник ограби казино во Аеродром

Виница: Ја претепал, силувал и снимал 20 – годишната вереница

А1он

Полицијата уапси крадец кој нападнал пензионер

На улица во Виница се истепале три жени