Приведен полски државјанин кај кого се пронајдени фотографии од АП Криволак

Од:

Полицијата привед полски државјанин кај кого се пронајдени фотографии од армискиот полигон Криволак.

МВР денескка соопшти дека вчера во 10.00 часот на излез од капијата на армискиот полигон „Криволак“ кај Неготино, сопрен бил 54 годишен полски државјанин.

– По извршените проверки и преглед кај истиот биле пронајдени слики од воениот објект. Во 12,30 часот по наредба на јавен обвинител од полициски службеници од Полициската станица Неготино, лицето било приведено и задржано за понатамошна постапка, стои во соопштението од МВР.

Би можело да ве интересира

Агенција за обезбедување ќе ги чува најкритичните здравствени установи

Ана Ололовска

Љупчо Палевски приведен во Белград на пат за Москва

Ана Ололовска

Тројца малолетници повредени во тепачка во автобус

Тепале лекари, обезбедување и полицајци во стара Градска оти им досадило да чекаат

Маја Илиевска-Пачемска

Масовна тепачка во стара Градска болница, нападнати лекари и полицајци

Маја Илиевска-Пачемска

МВР со претставка до ЗНМ, СЕММ и АВМУ за информирањето на одредени медиуми за инцидентот во Волино

Ана Ололовска